ZnanyLekarz (Grupa Docplanner) też dla Ukrainy!

Docplanner stoi za każdym człowiekiem cierpiącym z powodu przemocy i niesprawiedliwości. Ta największa na świecie platforma opieki zdrowotnej podjęła decyzję o pomocy potrzebującym poprzez darowiznę i zwiększenie dostępu do opieki medycznej. Darowizna w wysokości 500 tys. zł została przekazana dwóm organizacjom: Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Fundacji Ocalenie. We współpracy z Telemedi uruchomiony został serwis Lekarze dla Ukrainy. Dodatkowo pracownicy polskiego oddziału rozpoczęli zbiórkę niezbędnych artykułów, które trafią do potrzebujących.

Lekarze dla Ukrainy

W odpowiedzi na coraz większe potrzeby osób przybywających do Polski z Ukrainy, uciekających przed wojną, we współpracy z firmą Telemedi stworzona została platforma Lekarze dla Ukrainy, której ideą jest pomoc medyczna uchodźcom z Ukrainy.

Wystarczy wyszukać lub wybrać lekarza danej specjalizacji z listy i zadzwonić. Na stronie dostępni są lekarze i specjaliści komunikujący się w j. ukraińskim lub rosyjskim, a wszystkie konsultacje dla osób z Ukrainy są całkowicie bezpłatne. Oprócz porady można otrzymać receptę, potrzebny jest jedynie numer paszportu.

Jesteś lekarzem dentystą i chcesz pomóc? Zarejestruj się tutaj https://docplanner.typeform.com/to/NzhKhxmr

Dodatkowo telekonsultacje można umawiać za pośrednictwem infolinii:

– w j. rosyjskim, w godz. 8-16 (pon-pt), pod nr. 22 357 40 40

– w j. angielskim, w godz. 7-23 (pon-pt) i 8-20 (sob-niedz), pod nr. 22 357 45 35.

Platforma będzie dostępna i rozwijana tak długo, jak tylko osoby przybywające z Ukrainy będą jej potrzebować.

Pracownicy ZnanyLekarz również przyłączyli się do działań na rzecz sąsiedzkiego kraju objętego wojną i rozpoczęli zbiórkę potrzebnych artykułów w biurze w Warszawie. Dary zostaną przekazane osobom z Ukrainy w Polsce i w Ukrainie za pośrednictwem organizacji partnerskich. Wszystkie artykuły można dostarczać osobiście lub wysłać na adres biura ZnanyLekarz. Do akcji może się włączyć każdy!

Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz

„Nasze myśli i działania są z Ukrainą i jej mieszkańcami. Bardzo się cieszę, że mogliśmy przekazać wsparcie finansowe na rzecz organizacji humanitarnych wspierających uchodźców z Ukrainy przybywających do Polski. Chciałem bardzo podziękować wszystkim lekarzom, którzy biorą udział w naszej akcji “Lekarze dla Ukrainy” i udzielają bezpłatnej pomocy medycznej. Zachęcamy innych, którzy mogą pomóc, aby w miarę swoich możliwości to robili. Razem dla Ukrainy.”

Kontakt dla mediów:

Docplanner (ZnanyLekarz)

Iwona Dziedzic-Gawryś, PR Manager, ZnanyLekarz.pl

iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com

+48 606 962 293

Social Share